• B1 wint en plaatst zich voor 1e divisie hoog

    Alphense Boys B1 presteerde het bijna onmogelijke en plaatste zich door een 2-3 zege op Brabant United B1 voor de 1e divisie hoog, die na de winterstop gaat beginnen. In die compleet nieuwe competitie spelen de onderste 6 van de eredivisie en de bovenste vier van de 1e divisie een thuis en een uitwedstrijd tegen elkaar (18 wedstrijden). Op dit prachtige podium is Alphense Boys B1 de enige amateurploeg. Op de (archief) foto Steven v/d Pijl die de openingstreffer scoorde, maar later ook zijn vinger én hand brak. De C1 herstelde zich knap van de flater van vorige week en won nu knap met 0-4 van en bij Go Ahead Eagles C1. De A1 werd uitgeschakeld in de beker door een 1-5 thuisnederlaag tegen Spartaan 20 A1.

     

    Alphense Boys A1 speelde vandaag voor de beker tegen competitietegenstander Spartaan 20 A1. Het werd een 1-5 nederlaag. De boymannen begonnen prima en lieten een fris en goed spelletje zien. De eerste 20 minuten waren dan ook zeker voor de ploeg van trainer Jonathan Jonk. In de 14e minuut kwam Mohamed Bekkach helemaal alleen voor de Spartaan keeper (zie 1e foto onder), maar wist hem niet te omspelen. Twee minuten later was het wél raak. Een actie langs de achterlijn van Brian Iliohan leverde een kans op voor Jurgylio Limon. Zijn inzet stuitte af op de keeper en sprong voor de voeten van Edin Bibuljica (zie 2e foto onder) die de terechte 1-0 aantekende. Vreemd genoeg ebde het overwicht van de A1 daarna weg  en nam Spartaan 20 het over. De 1-1 hing dan ook in de lucht en werd in de 30e minuut bij de eerste paal binnengetikt (1-1). Na rust scoorde Spartaan al direct in de 1e minuut de 1-2 (schot in de korte hoek). Vijf minuten later gevolgd door de 1-2 waarbij er aan de verkeerde kant werd gedekt en het kracht-duel verloren werd. In de 59e minuut had de 2-3 op het scorebord moeten staan. Jugylio was de keeper al voorbij, maar wist niet te scoren. Ook de daarna afgelegde bal op Brian Iliohan werd geblokt door een Spartaan verdediger. Ook daarna waren er wel degelijk kansjes voor de boysmannen, maar ontbrak de scherpte en het vernuft om het ook af te maken. Spartaan 20 had daar minder moeite mee. In de 66e minuut werd een boogpass over de Boys verdediger niet goed ingeschat en ging de wedstrijd met de 1-4 op slot. In de 75e minuut werd er opnieuw niet opgelet in de verdediging van Alphense Boys en ging de linkerspits van Spartaan op keeper Ryan Kool af en scoorde beheerst (1-5) Ook daarna kregen de boysmannen nog kansen (Jurgylio, kopbal Daily Loos) maar de wat moedeloos opererende ploeg scoorde niet meer. De winterstop moet nu gebruikt worden om de blessures te laten genezen en het vertrouwen in elkaar en in de goede afloop te herstellen.

     

    Alphense Boys B1 moest vandaag winnen in de uitwedstrijd tegen Brabant United B1 om zich op eigen kracht te plaatsen voor de 1e divisie hoog van na de winterstop. Daarvoor moest de B1 zich bij de bovenste vier van de competitie scharen. Onder die spanning slaagden de mannen van trainer Sander van Dijk glansrijk via een 2-3 overwinning. De wedstrijd werd op het laatste moment verplaatst naar een grasveld van amateurclub BVV, omdat er in het stadion een G-toernooi gespeeld werd. In de eerste helft was Alphense Boys de iets betere ploeg, zonder veel kansen te creëren. In de 23e minuut legde Dani van Steijn een indraaiende vrije trap achter de verdediging die door Steven v/d Pijl bij de eerste paal werd binnengetikt (0-1). De B1 bleef optisch iets beter maar had veel moeite om de rust in het spel te brengen. Even later ging Gino Bergwerff alleen op de Brabant keeper af, maar schoot iets te wild over. Vlak voor rust moest aanvaller Steven van de Pijl gewisseld worden omdat, naar later in het ziekenhuis bleek, hij zijn vinger én zijn hand had gebroken. Na de rust kwam de B1 goed uit de kleedkamer en kreeg via Gino opnieuw een goede mogelijkheid. Zijn volley ging nu net voorlangs. De boys aanvallers slaagden er maar niet in op voorin de bal vast te houden. Hierdoor kwam de aansluiting van de middenvelders ook nooit echt goed tot stand en bleef het spel onrustig. In de 65e minuut ging Junior Basilio (zie 3e foto onder) er over links vandoor, legde de bal hard en laag terug en via de voet van Said Hamulic kwam de bal bij Amine Jeddaoui die bij de 2e paal de 0-2 intikte. Nog geen twee minuten later gaf Amine de pass op Junior, die is dan niet meer in te halen en 1 tegen 1 voor de keeper schoof hij de bal beheerst onder hem door in het doel (0-3). De wedstrijd was gespeeld, maar onverwachts werd het in de absolute slotfase toch nog heel even spannend. In de laatste minuut van de officiële speeltijd scoorde Brabant uit een vrije trap van 25 meter afstand langs de muur de 1-3. Vier minuten in blessuretijd werd het uit een corner zelfs nog 2-3, maar al snel volgde het bevrijdende fluitsignaal van de scheidsrechter en was het doel bereikt. Plaatsing voor de 1e divisie hoog. De B1 plaatste zich daarvoor zelfs als gedeeld eerste. Zie hieronder dat het verschil tussen de nummer 1 en het niet geplaatste NAC B1 (doelsaldo), slechts 1 punt is. Kijk vanavond op de eigen o17 pagina van de B1 voor de wedstrijdfoto's van Erik Saeijs (zie 4e foto onder van vandaag)

    In de 1e divisie hoog gaan na de winterstop de volgende teams een volledige competitie spelen:

    • Alphense Boys B1

    • FC Twente B1

    • Willem II B1

    • Heerenveen B1

    • Almere City B1

    • FC Volendam B1

    • NEC/FC Oss B1

    • FC Emmen B1

    • Sparta Rotterdam B1

    • PEC Zwolle B1

       

      De uitslagen in de 1e divisie

      Brabant United B1 - Alphense Boys B1 2-3

      Willem II B1 - FC Twente B1         2-2

      Hollandia B1 - Spartaan 20 B1    0-2

      NAC Breda B1 - AFC B1   1-2

      Heerenveen B1 - Roda JC B1     5-0

      Excelsior B1 - Fortuna Sittard B1            4-0

       

      De stand bij de B1 in de landelijke 1e divisie

    1. Alphense Boys B1      11-22

    2. Fc Twente B1                11-22

    3. Willem II B1                 11-22

    4. Heerenveen B1            11-21

    5. NAC Breda B1              11-21

    6. RODA JC B1                 11-17

    7. AFC B1                        11-15

    8. Excelsior R B1              11-13

    9. Brabant United B1        11-12

    10. Fortuna Sittard B1        10-7

    11. Spartaan'20 B1             11-6

    12. Hollandia B1                 10-4

       

      Alphense Boys C1 nam revanche op de flinke nederlaag van vorige week tegen FC Groningen en won nu knap en verdiend met 0-4 bij en tegen Go Ahead Eagles. Op een BVO onwaardige entourage (een achteraf grasveldje op een amateur complex) wilden de mannen van trainer Bryan de Vries persé iets goedmaken. En dat lukte.  De start was al goed en de boysmannen pakten het initiatief. In de 14e minuut gaf Dave Star een steekpass op Max van Hees, zijn inzet werd geblokt maar opgepakt door Simon van Duivenbooden die de bal rustig in de hoek schoof (0-1). Daarna kreeg Max van Hees nog een enorme kans, maar van 2 meter afstand schoot hij de bal recht op de keeper. Vervolgens kregen ook Kursat Erdogan en Junior Sonowo kansen. Laatstgenoemde schoot zelf uit een moeilijke hoek, waar een breedtepass op een collega de zekere 0-2 had opgeleverd. Go Ahead kreeg ook een grote kans, maar voor een leeg doel werd toch nog naast geschoten. Na rust bleef Alphense Boys de betere ploeg onder aanvoering van de van een blessure teruggekeerde en goed spelende Mats Kramer (zie 5e foto onder).  In de 36e minuut (na rust) ging Samir Messaoudi een 1-2 combinatie aan met Junior, Samir gaf de prima trekbal op Simon, die er 0-2 van maakte. In de 56e minuut schoot Samir Messaoudi (zie 6e foto onder) een vrije trap van 25 meter onberispelijk in de kruising (0-3). In de slotminuut van de wedstrijd gaf Yuval Checkley de pass op invaller Kaan Temur (C2). Die gaf de perfecte voorzet op Chalino Vanenburg en die zorgde voor de eindstand van 0-4. Door dit resultaat schoot de C1 op de ranglijst van positie 7 naar de 4e plek en kan met deze mooie klassering gaan genieten van de winterstop. Op donderdag 5 januari speelt de C1 het eigen kersttoernooi

       

      De uitslagen in de 1e divisie

      Go Ahead Eagles C1 - Alphense Boys C1       0-4

      Zeeburgia C1 - PEC Zwolle C1   0-3

      DWS C1 - De Graafschap C1      2-3

      Fc Groningen C1 - Almere City C1         5-2

      Be Quick 1887 C1 - Buitenveldert C1    1-2

       

      De stand in de 1e divisie

    1. PEC Zwolle C1             11-26

    2. Almere City C1              10-25

    3. FC Groningen C1         11-22

    4. Alphense Boys C1      11-19

    5. Zeeburgia C1                11-19

    6. FC Emmen C1              11-19

    7. De Graafschap C1       11-15

    8. Go Ahead C1                11-14

    9. DWS C1                         10-10

    10. Buitenveldert C1           11-10

    11. Quick\'20 C1                   11-5

    12. Be Quick 1887 C1        11-0

       

      Vandaag moest de E-top oefenen tegen een voetbalschool uit  Engeland. De mannen uit Engeland waren 2 tot 3 jaar ouder. Dus we wisten dat het een zware maar ook een leerzame pot zou worden. De eerste helft merkte je meteen een groot verschil. De duels werden bijna allemaal verloren. Waardor we al vrij snel op een 0-1 achterstand kwamen. De doorgeschoven middenvelder stond helemaal vrij en schoot de bal over Milan. Doordat de tegenstander 1-4-4-2 speelde hadden de Engelse telkens een man meer op het middenveld. De E-top had hier geen antwoord op en de 0-2 viel niet veel later in het net. De vleugelspits van de tegenstander schoot de bal in de rechterhoek van Milan!  Maar Milan kwam net te kort om de bal uit het net te tikken.  Bij de 0-3 glipte de bal door de handen van Milan en hij kon niet snel genoeg overeind komen om de 0-3 te verhinderen. De 0-4 kwam er ook! Het duel werd verloren op het middenveld waardoor het helemaal openlag aan de rechterkant van op het veld. Doordat de Engelse middenvelder een goede steekpas gaf kwam de rechterspits een op een en scoorde. De E-top kwam net voorrust op een 1-4! Die werd ingeschoten door Manu. Doordat een vrije trap van Kevin goed in de 16 meter werd gegeven. Na de rust hebben we ons aangepast en wonnen we bijna alle duels. We gaven twee kleine kansen weg, maar voetballend waren we de baas. Helaas kwamen we niet tot kansen, omdat de ruimtes achterin goed dicht werden gelopen door de centrale verdediger. Maar in de tweede helft hebben we ons goed laten zien en heeft de E-top zich goed herpakt.